Budżet obywatelski, mogą skorzystać pacjenci hajnowskiego szpitala

Do 16 września mieszkańcy Hajnówki wybiorą inwestycje, które w przyszłym roku zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Wśród proponowanych projektów znalazł się montaż wiaty przystankowej z infrastrukturą przy SP ZOZ w Hajnówce. Uwzględniono w nim pacjentów i pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zwrotnej w Hajnówce.

Każdego dnia hajnowski szpital odwiedza ponad 400 osób, są to pacjenci, osoby odwiedzające, pracownicy. Znacząca większość tych osób to mieszkańcy Hajnówki, korzystający m.in. z komunikacji miejskiej. Obecny przystanek autobusowy umiejscowiony jest na przestrzeni otwartej, nie spełnia on roli ochronnej, ponadto jest zbyt mało miejsc siedzących. Zamontowana wiata o długości 10 metrów z  tylną ścianką chroniłaby mieszkańców korzystających z komunikacji, przed opadami atmosferycznymi, wiatrem oraz słońcem. Jeżeli mieszkańcy wybiorą tę propozycję wiata zostanie umieszczona bliżej głównego wejścia budynku szpitala, co w przypadku osób niepełnosprawnych ma ogromne znaczenie. Zamontowane zostaną także drewniane ławki z oparciami  oraz kosze.

Wypełnioną kartę do głosowania należy wrzucić do urny, znajdującej się na holu parteru Urzędu Miasta Hajnówka. Karta weźmie udział w głosowaniu, jeśli będzie wypełniona zgodnie z ustalonymi zasadami i złożona przez osobę zamieszkałą w mieście Hajnówka.

 

Font Resize
Contrast