Ważne komunikaty – zmiany organizacyjne

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Zakładu mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pacjentom i personelowi.

PRZED WIZYTĄ W SPZOZ

Każda osoba przed wizytą w placówkach SP ZOZ w Hajnówce powinna zmierzyć sobie temperaturę. Jeśli wynik pomiaru wyniesie 38 stopni C lub będzie wyższy, występują objawy, takie jak: kaszel, duszność oraz dana osoba znajduje się w grupie ryzyka (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji  koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną), nie powinna przychodzić do SP ZOZ. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny z lekarzem rodzinnym lub z Powiatową Stancją Sanitarno – Epidemiologiczną w Hajnówce, tel. 604441454; 698068518; 604279575.

Prosimy aby każda osoba przychodząca do Szpitala, w miarę możliwości, miała włożone rękawiczki jednorazowe i maskę ochronną. 

ODWIEDZINY

Na terenie Szpitala  wprowadzony został zakaz odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach SP ZOZ do odwołania.

MEDYCYNA PRACY 

Wykonywanie badań okresowych zostało zawieszone do odwołania. Badania wstępne i kontrolne wykonywane będą na bieżąco, zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z pakietem antykryzysowym zawiesza się wykonywanie okresowych badań lekarskich i badań psychologicznych.  

REHABILITACJA

Pracownia Fizjoterapii w Hajnówce, Gabinet Rehabilitacji w Kleszczelach – zamknięte do odwołania, w sytuacjach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny, nr.: 85 682 90 10. 

Oddział Dzienny Rehabilitacji oraz Ośrodek Dzienny Rehabilitacji Dzieci – zamknięte do odwołania.

MEDYCZNE LABORATORIUM DIAGNOSTYCZNE

Punkt Pobrań Materiału do badań laboratoryjnych został przeniesiony do Gabinetu POZ, nr 29 w budynku Szpitala. Materiał pobierany jest od poniedziałku do piątku, w godz. 7:15 – 10:00. Prosimy o zgłaszanie się wyłącznie w pilnych przypadkach! 

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

Prosimy o składanie wniosków o dokumentację medyczną drogą telefoniczną   85 682 91 41, w godzinach od 8 do 15  lub e-mail: spzoz@hajnowka.pl. Jednocześnie informujemy, iż termin odbioru kserokopii dokumentacji medycznej zostaje zawieszony do odwołania. W sytuacjach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

Przychodnia Rejonowa Nr 2 (budynek Szpitala) obecnie mieści się w części poz dla dzieci chorych, tel. do rejestracji 85 682 91 73. 

Każdy pacjent ma możliwość uzyskania teleporady w godzinach pracy Poradni. Więcej informacji na temat teleporad pod linkiem https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

W ramach teleporady istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia można zgłosić telefonicznie.

Apelujemy o ograniczenie liczby osób towarzyszących. W miarę możliwości pacjenci są proszeni o samodzielną wizytę w poradni.  

Jednocześnie apelujemy do Państwa aby wizyty w SPZOZ w Hajnówce ograniczyć wyłącznie do pilnych.  W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją, lekarzem lub administracją.

Z dniem 16 marca 2020r. wstrzymane  zostały przyjęcia planowe do odwołania. Po odwołaniu powyżej decyzji prosimy o kontakt celem ustalenia nowych terminów. 

Od  12 marca 2020r. wstrzymane zostały zajęcia w Szkole Rodzenia.

Rejestracja do Pracowni Endoskopii dokonywana jest wyłącznie telefonicznie, tel. 85 682 92 73. Do rejestracji wymagane jest przekazanie danych ze skierowania.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o przestrzeganie powyższych wytycznych.

 

Font Resize
Contrast