Ważne komunikaty – zmiany organizacyjne

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Zakładu mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pacjentom i personelowi.

 

PUNKT POBRAŃ WYMAZÓW W KIERUNKU COVID-19

Punkt mieści się w namiocie od strony Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego. Dostępny jest od poniedziałku do niedzieli, w godz. 7.30 – 9.30. Kontakt: 606 996 889. 

 PRZED WIZYTĄ W SPZOZ

Każda osoba przed wizytą w placówkach SP ZOZ w Hajnówce powinna zmierzyć sobie temperaturę. Jeśli wynik pomiaru wyniesie 38 stopni C lub będzie wyższy, występują objawy, takie jak: kaszel, duszność oraz dana osoba znajduje się w grupie ryzyka (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji  koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną), nie powinna przychodzić do SP ZOZ. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny z lekarzem rodzinnym lub z Powiatową Stancją Sanitarno – Epidemiologiczną w Hajnówce, tel. 604441454; 698068518; 604279575.

Pacjenci zgłaszający się na wizytę w poradni podlegają procesowi wstępnej segregacji osób wchodzących na teren obiektów Szpitala poprzez wejście główne do budynku odbywającej się w holu przy Centralnej Rejestracji, która obejmuje: pomiar temperatury ciała; wypełnienie oświadczenia dotyczącego możliwości zakażania SARS Cov-2; weryfikację zabezpieczenia pacjenta w maskę ochronną; dezynfekcję rąk.

W przypadku, gdy pacjent nie będzie zabezpieczony w maskę ochronną, personel obszaru segregacji odmówi mu możliwość wejścia na teren Szpitala.

PLANOWE PRZYJĘCIA DO SZPITALA

W przypadku planowych przyjęć do szpitala, prosimy aby kontaktowali się Państwo bezpośrednio z personelem lekarskim poszczególnych oddziałów celem ustalenia terminów.  

ODWIEDZINY

Na terenie Szpitala  wprowadzony został zakaz odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach SP ZOZ do odwołania. Z dniem 2 czerwca 2020r. koordynatorzy/ kierownicy poszczególnych oddziałów zostali upoważnieni do dokonywania odstępstw w powyższym zakresie, zwracając szczególną uwagę na sytuację sanitarno-epidemiologiczną w danym oddziale. Osoby odwiedzające poddane zostaną procesowi wstępnej segregacji. 

REHABILITACJA

Pracownia Fizjoterapii w Hajnówce, Gabinet Rehabilitacji w Kleszczelach, Oddział Dzienny Rehabilitacji oraz Ośrodek Dzienny Rehabilitacji Dzieci – z dniem 4 maja 2020r. wznawia wykonywanie świadczeń. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Od 4 maja przyjęcie pacjenta w trybie planowym dopuszczalne jest wyłącznie w sytuacji, gdy kontakt danego pacjenta z poradnią w formie teleporady nie jest możliwy.

W przypadku, gdy pacjent jest osobą niesamodzielną, w trakcie wizyty w poradni może asystować mu maksymalnie jedna osoba towarzysząca.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

Przychodnia Rejonowa Nr 2 (budynek Szpitala) obecnie mieści się w części poz dla dzieci chorych, tel. do rejestracji 85 682 91 73. 

Każdy pacjent ma możliwość uzyskania teleporady w godzinach pracy Poradni. Więcej informacji na temat teleporad pod linkiem https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

W ramach teleporady istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia można zgłosić telefonicznie.

Apelujemy o ograniczenie liczby osób towarzyszących. W miarę możliwości pacjenci są proszeni o samodzielną wizytę w poradni.  

Jednocześnie apelujemy do Państwa aby wizyty w SPZOZ w Hajnówce ograniczyć wyłącznie do pilnych.  W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją, lekarzem lub administracją.

Od  12 marca 2020r. wstrzymane zostały zajęcia w Szkole Rodzenia.

Rejestracja do Pracowni Endoskopii dokonywana jest wyłącznie telefonicznie, tel. 85 682 92 73. Do rejestracji wymagane jest przekazanie danych ze skierowania.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o przestrzeganie powyższych wytycznych.

 

Font Resize
Contrast