Jesteśmy w 30. najlepszych szpitali w Polsce

Miło nam jest Państwa poinformować, iż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce po raz kolejny znalazł się w Złotej Setce najlepszych szpitali w Polsce, zdobywając 25 miejsce w kraju. W porównaniu z rokiem ubiegłym to wzrost aż o 15 pozycji.

16 grudnia 2019 roku odbyła się gala ogłoszenia wyników Rankingu Szpitali 2019, zorganizowana przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, powołane przez Ministra Zdrowia.

Do 16 edycji rankingu przystąpiły 202 szpitale z całej Polski. Ranking przeprowadzany jest w oparciu o ocenę podzieloną na trzy grupy tematyczne: zarządzanie, opieka medyczna i jakość. W kategorii zarządzanie oceniane są: zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na opiekę medyczną składa się pięć obszarów: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, oraz personel i jego kwalifikacje. Jakość oceniana jest w następujących zakresach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg. Na maksymalną liczbę 1000 punktów nasz Szpital zdobył ich 817 co uplasowało go na drugim miejscu w województwie.

Być jednym z 25 najlepszych szpitali w kraju, to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy przekonani, iż atutem naszego Zakładu jest sukcesywna poprawa komfortu pobytu pacjentów, będąca wynikiem ciągłych inwestycji prowadzonych na terenie placówki, jak przykładowo przeprowadzone w ostatnim remonty SOR i OAiT, czy też rozbudowa Centrum Zdrowia Psychicznego. Dodatkowo stale doposażamy oddziały i poradnie w nowoczesny sprzęt specjalistyczny. Ponadto personel lekarski jak i pielęgniarski nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe. Wszystko to wpływa na stale rosnącą jakość oferowanych usług.

Dyrekcja Zakładu dziękuje wszystkim pracownikom, którzy nie boją się nowych wyzwań, za ich zaangażowanie i wysiłek wkładany w codzienną pracę.

Font Resize
Contrast