Manifestacja OZZL

Szanowni Państwo,
w związku z pogarszającą się sytuacją w ochronie zdrowia i niezrozumiałymi decyzjami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi raportowania wysokości podwyżek dla fizjoterapeutów i/lub diagnostów laboratoryjnych, zarząd OZPSP podjął decyzję o poparciu manifestacji Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, która odbędzie się w dniu 01.06.2019 r.Prosimy naszych członków związku o udział w manifestacji. Poniżej przedstawiamy program:
1. Manifestacja 1 czerwca 2019r. rozpoczyna się o godzinie 13:00 na ul. Miodowej. 15 – siedziba Ministerstwa Zdrowia. Organizatorem jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Informacja o tym, że organizuje to OZZL jest widoczna na stronie OZZL, np.  http://www.ozzl.org.pl/index.php/13885-list-otwarty-do-polskich-pacjentow-apel-o-udzial-w-manifestacji-1-czerwca  Apel w sprawie uczestnictwa w przemarszu wydała Naczelna Rada Lekarska. Okręgowe Rady Lekarskie współorganizują przemarsz wydając apele do uczestnictwa, korzystając z kanałów komunikacji, organizując przejazd.  

2. Głównym postulatem manifestujących jest zmiana obecnego sposobu naliczania nakładów na ochronę zdrowia. Obecna metoda wykorzystuje wskaźnik PKB sprzed dwóch lat, tj. oficjalnie ogłoszonej przez GUS wartości. W ten sposób rząd „zaoszczędził” 10 miliardów złotych w porównaniu do sytuacji w której wykorzystywany byłby wskaźnik oszacowany na dany rok, tak jak robi to Ministerstwo Finansów czy MON.
3. Podczas manifestacji zostanie przekazana petycja do rządzących. Pod Sejmem RP odbędą się przemowy.
4. Założeniem manifestacji jest obecność wszystkich grup, których te zmiany dotyczą, czyli: pacjentów, pracowników  wyższego i niższego szczebla. Zaproszone są organizacje skupiające dyrektorów szpitali, pacjentów, obecnie protestujących fizjoterapeutów i diagnostów medycznych.  

Uważamy, że jest to ostatni moment aby przekazać rządowi postulaty i sprawić żeby zaczął traktować Ochronę Zdrowia priorytetowo, jak przynajmniej deklaruje. 

Źródło: Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych

Font Resize
Contrast