Media o nas


 

AKTUALNOŚCI: CHIRURGICZNE LECZENIE OTYŁOŚCI

Tysiąc operacji bariatrycznych, przez dziesięć lat, wykonali chirurdzy ze Szpitala w Hajnówce. Zainteresowanie nadal nie słabnie, a na operacje zgłaszają się pacjenci już nie tylko z Polski. Operacje bariatryczne polegają na zmniejszeniu żołądka. Poddawane są nim osoby skrajnie otyłe. https://bialystok.tvp.pl/38767479/chirurgiczne-leczenie-otylosci

fot. TVP3 Białystok


TV Podlasie – Leczenie otyłości

 


Operacja pęcherzyka żółciowego… przez pępek. Jako pierwsi w województwie!

I znów pracownicy hajnowskiego oddziału chirurgicznego mają powody do dumy. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili oni jako pierwszą w województwie i jako jedną z pierwszych w Polsce operację pęcherzyka żółciowego… przez pępek. Mało? Kilka dni temu w naszym szpitalu wykonano także laparoskopowe zmniejszenie żołądka!

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/wiadomosci/hajnowka/art/5213592,operacja-pecherzyka-zolciowego-przez-pepek-jako-pierwsi-w-wojewodztwie,id,t.html


Operacja bez blizn

Hajnowscy chirurdzy mają powód do dumy. Jako pierwsi w województwie wykonali laparoskopowa operację przepukliny przełyku. Dzięki tej metodzie chorzy krócej leżą w szpitalu i szybciej wracają do zdrowia. Pierwszy taki zabieg lekarze wykonali miesiąc temu. Ich pacjentem był mieszkaniec Hajnówki. 

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/wiadomosci/hajnowka/art/5044742,operacja-bez-blizn,id,t.html


Chirurdzy są coraz lepsi

Blisko 850 tys. zł dostanie z pieniędzy unijnych Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce. Za te pieniądze tamtejsi chirurdzy będą mogli rozszerzać zastosowanie małoinwazyjnych technik operacyjno-diagnostycznych.

Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/aktualnosci/art/5657528,hajnowka-chirurdzy-sa-coraz-lepsi,id,t.html

Font Resize
Contrast