Nasi lekarze zasłużeni dla powiatu

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasi koordynatorzy oddziałów zabiegowych, czyli dr n. med. Jan Kiryluk i dr n. med. Wojciech Tołwiński otrzymali tytuł ,,Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego”.

Powyższy  tytuł został ustanowiony decyzją Rady Powiatu w 2008r., a przyznawany jest za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Hajnowskiego.

– Karierę zawodowa dr Kiryluka stawiać można jako wzór postępowania zgodnego z zasadami etyki lekarskiej – czytamy w uzasadnieniu do uchwały w sprawie nadania tytułu – Charakteryzuje się kreatywnym podejściem do rzeczywistości przejawiającym się w dążeniu do ciągłego rozwoju i doskonalenia nie tylko swoich własnych umiejętności, ale również organizacji pracy podległego personelu i kierowanej przez siebie komórki. Ceniony jest przy tym za niezależność i elastyczność w myśleniu i działaniu. Pełniąc funkcję Koordynatora wykazuje duże zaangażowanie w pracę kierowanego przez siebie Oddziału. Pogodne usposobienie oraz życzliwy charakter dr Kiryluka zjednały jego osobie ogromną sympatię współpracowników oraz leczonych w Oddziale pacjentów, którzy cenią go przy tym również jako znakomitego fachowca.

Z kolei dr Wojciech Tołwiński zdaniem władz powiatowych od początku swojej pracy w hajnowskim szpitalu dał się poznać jako charyzmatyczny lekarz o wrodzonych cechach przywódczych i wybitnych talentach organizatorskich.

– Dr Tołwiński konsekwentnie stara się budować prestiż hajnowskiej Chirurgii, dążąc w szczególności do systematycznego podnoszenia jakości i rozszerzania asortymentu świadczonych tutaj usług medycznych oraz przestrzegania właściwych standardów pracy przez podległych sobie lekarzy. Będąc pracownikiem niezwykle sumiennym i zdyscyplinowanym szybko zyskał zaufanie personelu Oddziału. Należy przy tym podkreślić, iż efekty pracy kierowanego przez dr Tołwińskiego Oddziału przyniosły rzadko spotykany w przypadku placówek szczebla powiatowego rozgłos. W hajnowskim szpitalu wykonywane są m.in. zabiegi tarczycy oraz nowatorskie operacje przeprowadzane metoda laparoskopową – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Uroczystość wręczenia tytułów ,,Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego” odbyła się 23 lutego w Domu Gościnnym w Dubiczach Cerkiewnych.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Font Resize
Contrast