Nowe atrakcje w Oddziale Pediatrycznym – dzięki naszym darczyńcom

Choroba dziecka i związana z tym konieczność leczenia w szpitalu to często stresujące doświadczenie dla małego pacjenta. Strach i irytacja mogą negatywnie wpływać na proces leczenia, dlatego wsparcie emocjonalne jest niezwykle ważne. Personel Oddziału Pediatrycznego dokłada wszelkich starań aby zapewnić najmłodszym pacjentom poczucie bezpieczeństwa, między innymi poprzez zapewnienie rodzicom możliwości stałej obecności w oddziale, czy też stworzenie pokoju zabaw. A dziś, dzięki organizatorom Pikniku Myśliwskiego, pokój zabaw sprawia naszym najmłodszym pacjentów znacznie więcej frajdy.  

W sierpniu  br. w Lipinach odbył się Piknik Myśliwski, zorganizowany przez Andrzeja Łukasiewicza, łowczego OHZ Nadleśnictwa Hajnówka, Lucynę Smoktunowicz, wójt Gminy Hajnówka oraz Alicję Milewską, prezes Podlaskiego Klubu Dian. Jednym z punktów programu była aukcja charytatywna „Myśliwi – dzieciom”. Dzięki fundatorom oraz osobom uczestniczącym w licytacji,  organizatorom udało się zebrać 11 009,87 zł. Cały dochód z aukcji został przekazany na rzecz Oddziału Pediatrycznego. Personel medyczny postanowił przeznaczyć otrzymana kwotę na odnowienie salki zabaw i doposażyć w nowe atrakcje. Dziś mali pacjenci mają do dyspozycji, duży domek, zabawkę interaktywną przypominającą krokodyla, samochody, wózki, lalki, nowe mebelki, telewizor, miejsce do rysowania i swobodnej zabawy. Dodatkowo zakupione zostały dwa aparaty do mierzenia ciśnienia, siedem nebulizatorów do inhalacji, a także wymienione zostały rolety na salach łóżkowych.

Naszym darczyńcom z całego serca dziękujemy, gdyż dzięki ich szczodrości możemy każdego dnia obserwować wiele radości na twarzach dzieci i ich rodziców, co w efekcie znacząco ułatwia proces leczenia.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć, co czaka najmłodszych w sali zabaw, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Font Resize
Contrast