Odeszła od nas lek. med. Jolanta Sulima-Paszkiewicz

Z żalem informujemy, że 29 kwietnia 2017r. zmarła lek. med. Jolanta Sulima-Paszkiewicz.

Jolanta Sulima-Paszkiewicz całą swoją blisko 30-letnią karierę zawodową związała z hajnowskim Szpitalem. To właśnie tutaj jako absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku, rozpoczęła roczny staż podyplomowy. Tutaj też, jako pełen zapału młodszy asystent Poradni Neurologicznej stawiała pierwsze zawodowe kroki, rozpoczynając jednocześnie cykl szkoleń specjalizacyjnych z zakresu neurologii zwieńczonych uzyskaniem w 1994r. I stopnia specjalizacji w tej dziedzinie.

Od początku swoje pracy w Zakładzie zyskiwała uznanie niebywałą wszechstronnością. Pracę w Poradni potrafiła pogodzić z pełnieniem dyżurów w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym oraz Pogotowiu Ratunkowym. W latach 1995 – 2000 pełniła funkcję Kierownika Poradni Neurologicznej. Z chwilą uruchomienia Oddziału Rehabilitacji (2001r.) dzieliła swój etat na pracę w Poradni Neurologicznej oraz pracę w tymże Oddziale.

Jolanta Sulima – Paszkiewicz była osobą niezwykle spokojną, cierpliwą i opanowaną. Pełniła swoje obowiązki z sumiennością oraz ogromnym poczuciem odpowiedzialności. Zawsze postrzegana była jako lekarz obowiązkowy i pełen empatii, który z pasją i zamiłowaniem odnosił się do swojego zawodu. Posiadała niezwykłą umiejętność nawiązywania więzi z chorymi dzięki czemu potrafiła zyskiwać ich szczególną sympatię. Dzięki ujmującej wyrozumiałości i życzliwości  potrafiła dotrzeć do potrzeb i oczekiwań pacjentów w najcięższych nawet stanach neurologicznych. Potrafiła jednocześnie stworzyć wokół siebie atmosferę życzliwości, współpracy i koleżeństwa.

Odeszła nagle i niespodziewanie. Pozostawiła w głębokim żalu i smutku swoją rodzinę, przyjaciół, współpracowników oraz liczne grono wdzięcznych pacjentów. 

 

Font Resize
Contrast