Poradnia geriatryczna w Hajnówce

Przy zaangażowaniu i aktywnej współpracy SP ZOZ w Hajnówce z NFZ Oddziałem w Białymstoku w Powiecie Hajnowskim od 1 sierpnia br. działa Poradnia Geriatryczna. To doskonała informacja dla naszych seniorów – tym bardziej, że do tej pory w województwie podlaskim przez ostatnie lata funkcjonowała jedna taka poradnia w Białymstoku.

Utworzenie poradni przy hajnowskim szpitalu ograniczy trudy podróży a także zwiększy dostęp mieszkańców do specjalisty. Godziny pracy zostały tak zaprojektowane, by mogło z nich skorzystać jak najwięcej seniorów – poradnia będzie pracować w każdy czwartek w czasie 15.00 -19.00. To ukłon w stronę pracujących członków rodziny, którzy asystują seniorom podczas wizyt.

Żeby skorzystać z wizyty w Poradni Geriatrycznej należy najpierw udać się po skierowanie do lekarza rodzinnego lub innego lekarza specjalisty. Na pierwszą wizytę należy przygotować informacje o dotychczasowym leczeniu i zażywanych lekach. Z pomocy geriatrów mogą skorzystać seniorzy powyżej 60 r.ż.

Równolegle otwarta została Poradnia Geriatryczna w Siemiatyczach. Pojawienie się nowych poradni na medycznej mapie województwa było krokiem niezbędnym; demografia nie pozostawia złudzeń: już co piąty mieszkaniec województwa podlaskiego (20,4 %)  jest w wieku poprodukcyjnym.

Kontakt:

Poradnia Geriatryczna w Hajnówce

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. A. Dowgirda 9, 17-200 Hajnówka

Godziny pracy: czwartek 15.00-19.00

Telefon: 85 682 91 73

Katarzyna Miszczuk

źródło:
http://powiat.hajnowka.pl/news/zdrowie/poradnia-geriatryczna-w-hajnowce

Font Resize
Contrast