Rehabilitacja kardiologiczna w naszym szpitalu

Od lipca w Hajnówce funkcjonuje rehabilitacja kardiologiczna w systemie stacjonarnym. Nad przebiegiem rehabilitacji czuwa doświadczony zespół lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologa oraz dietetyka.

Oddział został wydzielono z części Oddziału Wewnętrznego. Pokoje dla pacjentów wyposażone są w łazienki , łóżka z automatyczną regulacją położenia, TV oraz z dostępem do Wi-Fi.  Zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt: 3 cykloergometry oraz bieżnia do treningów wytrzymałościowych, USG serca, Holter EKG, Holter RR, zestaw do testów wysiłkowych.

Zabiegi realizowane są do poniedziałku do soboty, a ich efekty monitorowane na bieżąco. Nad przebiegiem rehabilitacji czuwa doświadczony zespół lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologa oraz dietetyka. Na podstawie wyników badań pacjent będzie kwalifikowany do odpowiedniego cyklu treningów rowerowych i ćwiczeń ruchowych. W zakres oferowanych świadczeń wchodzą: kinezyterapia, w tym: ćwiczenia ogólnousprawniające, oddechowe, trening oporowy wytrzymałościowy na ergometrach rowerowych, kinezyterapia indywidualna, fizykoterapia, zajęcia z psychologiem, porady dietetyczne oraz testy wysiłkowe.

Więcej informacji: http://spzoz.hajnowka.pl/pododdzial-rehabilitacji-kardiologicznej/

Font Resize
Contrast