Serdecznie witamy kolejnego specjalistę w zespole lekarskim

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż do naszego zespołu lekarskiego dołączyła pani Lucyna Marciniak, specjalista z zakresu chorób płuc oraz lekarz chorób wewnętrznych.

Pani Lucyna Marciniak w zawodzie pracuje 28 lat.  Całe dotychczasowe życie spędziła w Poznaniu. Tam też ukończyła studia. Początkowo pracowała w szpitalu pulmonologicznym, w między czasie zrobiła specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych na oddziale wewnętrznym Szpitala Miejskiego. Następnie rozpoczęła pracę w poradnia lekarza rodzinnego w Swarzędzu, ukończyła też drugi stopień specjalizacji z zakresu chorób płuc. Pracowała w kilku poradniach pulmonologicznych. Jednak oczarowana tutejszym regionem postanowiła zamieszkać w Białowieży.

– Cztery lata temu przyjechałam na wakacje do Białowieży. To miejsce mnie zauroczyło. Klimat, ludzie,  to  był  niesamowity czas. Znów więc przyjechałam na wakacje, a potem zaczęłam przyjeżdżać częściej, aż w końcu podjęłam decyzję o przeprowadzce.  Po trzech tygodnia pobytu tutaj stwierdzam, że była to bardzo dobra decyzja – mówi lek. med. Lucyna Marciniak.

Od 1 maja jest kierownikiem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białowieży. Wspiera także naszych pulmonologów w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w Hajnówce. Jest nie tylko świetnym specjalistą, ale też bardzo miłą, otwartą i ciepłą osobą.

– Bardzo lubię pracę lekarza poz jak też pracę w specjalistce. Uważam, że pracując jak pulmonolog w poradni i jednocześnie mając doświadczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej patrzę szerzej.  Ponadto praca w poradni poz daje szanse na długofalowe relacje z pacjentami, co bardzo lubię – stwierdza lek. med. Lucyna Marciniak. – W Swarzędzu pracowałam z pacjentami 19 lat i było to dla mnie bardzo trudne rozstanie. Często te znajomości wykraczały poza relacje pacjent lekarz. Po prostu były to wieloletnie serdeczne znajomości całych rodzin.

Pani Lucyna Marciniak przyjmuje pacjentów w Gminnym Ośrodku Zdrowia od poniedziałku do piątku. Mieszkańców Gminy Białowieża zapraszamy więc do złożenia deklaracji wyboru lekarza.

Font Resize
Contrast