Zapraszamy na szkolenie w zakresie chorób odkleszczowych

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie realizowane w ramach projektu „Profilaktyka chorób odkleszczowych”. Tym razem na temat profilaktyki i leczenia chorób odkleszczowych opowie nam dr n. med. Justyny Dunaj z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji w Białymstoku. Wykład odbędzie się 24 września 2018r., godz. 13.00 w sali konferencyjnej SP ZOZ w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9, Hajnówka.

Podczas spotkania Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce udzieli informacji o możliwości wykonania szczepień przeciw Kleszczowemu Zapaleniu Mózgu, realizowanych w ramach projektu.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu hajnowskiego, w wieku 18 -64 lata, pracujących w sektorze „rolnictwo, łowiectwo, rybactwo”, czyli działalności związane z: eksploatacją naturalnych zasobów roślinnych i zwierzęcych, uprawą zbóż i innych roślin uprawnych, chowem i hodowlą zwierząt, pozyskiwaniem drewna i surowców leśnych, pozyskiwaniem zwierząt lub produktów zwierzęcych z gospodarstw rolnych lub ich naturalnego środowiska. Tak więc będą to: rolnicy, osoby pomagające i zatrudnione w gospodarstwie rolnym, wędkarze oraz myśliwi. Z projektu wyłączeni są leśnicy.

W pierwszej kolejności planowana jest edukacja grupy docelowej, w związku z czym realizujemy cykl szkoleń, które odbywają się w siedzibie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Hajnówce. Osoby, które wezmą udział w przynajmniej jednym z planowanych szkoleń, będą objęte szczepieniem przeciw Kleszczowemu Zapaleniu Mózgu. Koszt takiego szczepienia w ramach projektu wynosi 30 zł., za 3 dawki szczepień. Cena rynkowa jednej dawki wynosi od 90 do 100 zł.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Izydorą Dudar, koordynatorem ds. rekrutacji i szczepień w ramach projektu, tel. 85 682 90 42.

 

Font Resize
Contrast